UWAGA KONKURSY!

1. Konkurs Informatyczny – eliminacje do konkursu dzielnicowego na prezentację komputerową o Poznańskim Ogrodzie Botanicznym 19 marzec oraz 26 marzec 14.30 na kółku komputerowym dla uczniów klas piątych . Informacje u p. Iwony Kucharskiej.

2.Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną przedstawiającą zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz sposoby oszczędzania energii.Prezentację należy oddawać do pani Anety Braszko do  dnia 20 marca.

3.Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla klas piątych „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” – praca plastyczna formatu A3 zawierająca graffiti związane z pozytywnymi aspektami niepalenia lub negatywnymi skutkami palenia tytoniu. Prace należy oddawać do 24 marca do pani Magdy Paszun- Wojciechowskiej.

4.Wielki Polak Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną dowolną metodą (najlepiej na kartce formatu A2). Co należy zrobić by wziąć udział w konkursie?1. Wybrać jedną z wymienionych pielgrzymek Jana Pawła II:Meksyk 1979, Polska 1979, Australia  1983, Kamerun 1985, Kanada 1987, Filipiny 1995, Ukraina 2001, Polska 2002, Bośnia i Hercegowina 2003, Francja (Lourdes) 2004. 2.Zapytać Rodziców, Dziadka, Babci o tą pielgrzymkę. Poszukać informacji o niej w Internecie.3. Wykonać pracę plastyczną, podpisać i  przynieść do szkoły do 28 marca. Zachęcamy do współpracy całe rodziny!Komisja w składzie Siostra Gaudioza, P. Magdalena Paszun – Wojciechowska i o. Krzysztof wybierze najpiękniejsze prace.

5.Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania pt.„Wiem co jem” .Prezentacja powinna zachęcać do codziennego spożywania warzyw i owoców, przedstawiać ich wpływ na zdrowie człowieka. Prezentacja ma zawierać co najmniej 10 slajdów, oraz imię i nazwisko autora , klasę. Prezentacje należy oddawać  do pani Anety Braszko lub pani  Haliny Skorupskiej do 31 marca.

6.Konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowe odżywianie z hasłem, o tym samym tytule co prezentacja. Format pracy A3,technika dowolna. Prace oddajemy do nauczycieli przyrody również do dnia 31 marca.

7.Konkurs na najciekawszy przepis na smaczne i zdrowe danie z wybranego owocu  lub warzywa. Przepis powinien zawierać korzyści zdrowotne  owocu lub warzywa z którego wykonane ma być danie oraz dokładny przepis. Praca powinna być estetyczna, może zawierać rysunki. Format A4. Prace oddajemy do pani Anety Braszko i pani Agnieszki Borowskiej również do dnia 31 marca.

8. Konkurs plastyczny dla uczniów klas piątych na najpiękniejszy plakat „Ogród Botaniczny w Poznaniu”plakat, technika dowolna format A3 lub A2.Prace należy oddawać do pani Magdy Paszun -Wojciechowskiej do 4 kwietnia.

9.7 Kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia , z tej okazji odbędzie się szkolny matematyczno-przyrodniczy test wiedzy o zdrowiu pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach”. Test organizowany przez panią Anetę Braszko i panią Agnieszkę Borowską. Uczniów chętnych do udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do wyżej wymienionych nauczycieli.